Захворювання горла і гортані можуть бути викликані різними причинами. Найчастіше основна причина – це бактеріальна або вірусна інфекція, рідше грибкові ураження, або утворення пухлини, алергії і сухе повітря.
Захворювання горла і гортані можуть бути викликані різними причинами. Найчастіше основна причина – це бактеріальна або вірусна інфекція, рідше грибкові ураження, або утворення пухлини, алергії і сухе повітря.
Грип, ГРВІ, кір, вітряна віспа і мононуклеоз. Всі вірусні захворювання можуть привести до хронічних захворювань горла, тому рекомендуємо уважно поставитися до лікування навіть найпростішої застуди.
Ангіна, збудником якої є стрептокок. Іноді ангіну викликають хламідії, мікоплазми гонококк і туберкульозна паличка.
Скарлатина і дифтерія – зустрічаються рідше. Для профілактики необхідно проводити вчасно вакцинацію і ревакцинацію.
Проявляються зазвичай внаслідок зниження імунітету, авітамінозу, лікування антибіотиками і гормональними препаратами. Основний симптом наявність білого творожистого нальоту, часто проходять без температури. Можуть привести до проблем шлунково-кишкового тракту.
Пухлини можуть бути первинними (формуються в області гортані) і вторинними метастази онкологічних процесів). Виявляються відчуттям кома в горлі, утрудненим диханням і ковтанням. Голос стає сиплим.
Пухлини в горлі підступні – вони довго розвиваються, ніяк не проявляючи себе. Лише коли пухлина досягає значних розмірів, починають проявлятися такі симптоми, як:
Пізніше до симптомів додається незрозуміла зубний біль (навіть якщо стоматолог не знаходить жодних проблем), біль у вусі, сухий кашель, зниження слуху, отит, носові кровотечі, зміна тембру голосу або його втрата, головні болі.
Не витрачайте час на самолікування і народні засоби. Пухлина в горлі смертельно небезпечна, і способів впоратися з цим захворюванням самостійно не існує. На щастя, далеко не всі пухлини є злоякісними.
На ранніх стадіях розвитку пухлини навіть лікарям непросто відрізнити доброякісна пухлина від злоякісного. Вердикт можна винести лише після численних досліджень, так як симптоми у патологій дуже схожі: лише лабораторними методами можна встановити істину.