open-navigation
close-navigation

Лікування хвороб вуха

Захворювання вуха – це не рідкість. Більше 5% населення нашої планети страждають втратою слуху. До захворювань вуха так само відносяться порушення рівноваги людини, так звані вестібулокохлеарного порушення. Найчастіше захворювань вуха схильні люди, що працюють в умовах підвищеного шуму, вище 125 дб (робочі на будівництвах, в шахтах, працівники нічних клубів, плавці і т.д)

Спеціалісти

Обстеження

Всі захворювання вуха поділяють на

Вроджені

патології, пов’язані з анатомічними або фізіологічними вадами розвитку зовнішнього, середнього або внутрішнього вуха. Можуть носити спадковий характер або бути частиною складного синдрому порушення розвитку. До цього типу патологій відносяться вроджена нейросенсорна туговухість, мікротія, синдром Гольденхара і інші.

Інфекційні

захворювання вуха, викликані запальними і процесами внаслідок впливу хвороботворних вірусів і бактерій.

Травматичні, або викликані механічними пошкодженнями

виникають з-за механічних травм (наприклад, розрив барабанної перетинки), в тому числі можуть статися в результаті впливу гучного різкого звуку або необережної чистки вух.

Залежно від характеру перебігу хвороби виділяють

Гострі захворювання вуха

різкий прояв симптомів. Як правило, хворі відразу звертаються до лікаря.

Хронічні захворювання вуха

виникають через неправильне лікування, ускладнень, і можуть протікати протягом усього життя людини.

Залежно від вогнища виникнення виділяють

Захворювання внутрішнього вуха

Сюди відносять всі хвороби, пов’язані з порушенням вестибулярного і слухового апарат. Як правило, симптомами є шум у вухах, зниження слуху, нудота і запаморочення, слабкість і порушення рівноваги. Причини можуть бути різними – від спадкових і вроджених патологій, до ускладнень після травм або інфекційних захворювань. Найпоширеніші захворювання внутрішнього вуха: нейросенсорна туговухість, отосклероз і хвороба Меньєра. Лікування консервативне, оперативне або установка слухового протеза.

Захворювання середнього вуха

Середнє вухо анатомічно з’єднується з внутрішнім вухом, зовнішнім вухом і з носоглоткою, тому часто захворювання середнього вуха впливають на стан інших органів і тканин голови. Необхідно ретельно стежити за станом середнього вуха, так як ускладнення запалення середнього вуха можуть призвести до менінгіту, і навіть парезу лицьового нерва.
Часто середні отити є наслідком хронічного нежитю, гострих респіраторних захворювань або переохолодження і пошкодження барабанної перетинки.
Характерними симптомами захворювань середнього вуха є – відчуття плескання води в вусі, гострий біль і пульсація, аутофония (незвично сильне сприйняття власного голосу одним з вух), погіршення слуху, головні болі.
Виділяють запальні і пухлинні захворювання середнього вуха. Наслідки захворювання середнього вуха – скупчення гною в порожнині середнього вуха, розрив барабанної перетинки (через велике скупчення гною), деформація слухових кісточок.

Захворювання зовнішнього вуха

Як правило, виникають в результаті інфікування поверхні шкіри вушної раковини бактеріями або грибам на тлі ослабленого імунітету. Найчастіше ними страждають плавці. Найбільш часто зустрічається запалення зовнішнього слухового проходу, супроводжується свербінням і болем, який посилюється при жуванні, або при тиску на вушну раковину.
Ще одна з причин захворювань зовнішнього слухового прохода- фурункули в області вушної раковини, які виникають через запалення сальних залоз, порушення обміну речовин, тощо. Не намагайтеся самі видавити фурункул – відразу зверніться до лікаря, так як неправильне лікування посилює патологічний процес.

Профілактика захворювань вуха

LOREM
0 +
IPSUM
* 0
DOLOR
0 km
METUS
[ 0 ]

У ЛОР-клініці ``Амріта`` ми лікуємо все захворювання вуха, в тому числі: