Відновлення слуху

Знання причин втрати слуху і типу втрати слуху, яка може спостерігатися у вас або близької вам людини – це перший крок до пошуку рішення.

Насправді ми «чуємо» мозком, і часто втрата слуху відбувається через те, що якась та частина вуха – зовнішня, середня або внутрішня – виявляється пошкодженою або не функціонують належним чином, в результаті чого вухо не може передавати нормальні звукові сигнали в мозок.

Причини втрати слуху
Виділяють первинну і вторинну втрату слуху.
Втрата слуху може бути вродженою чи набутою, тимчасової і постійної. Виділяють провідну і нейросенсорної (сенсоневральна) глухоту (туговухість).
Провідна глухота розвивається при патології зовнішнього і середнього вуха, барабанної перетинки, а нейросенсорна туговухість пов’язана із захворюваннями нервових структур (нервів, які проводять шляхів, слухового центру мозку) і звуковоспрінімающих клітин вуха.
Виділяють також генетичні причини, які можуть привести до вродженою чи набутою приглухуватості.
Інтоксикації. Втрата слуху може бути токсичного генезу. Так прийом саліцилатів (аспірин) і антибіотиків з ряду аміноглікозидів, надмірне вживання алкоголю можуть призвести до токсичного ураження слухового апарату.
Травми і патологія зовнішнього вуха. Зниження слуху при патології зовнішнього вуха можуть виникати при скупченні сірки або чужорідне тіло в зовнішньому слуховому проході, пошкодженні (розриві) барабанної перетинки, черепно-мозкових травмах.
Захворювання середнього вуха. Порушення в системі середнього вуха, викликають глухоту, можуть бути обумовлені середній отит, гнійним розплавленням барабанної перетинки, отосклерозом, зміщенням слухових кісточок.
Патологія внутрішнього вуха і слухових нервів. Порушення у внутрішньому вусі бувають при акустичної невриномі (пухлини восьмої пари черепних нервів), хвороби Меньєра, запаленні лабіринту внутрішнього вуха. Як правило, такі порушення є незворотними, і їх не вдається вирішити медикаментозно, але в значній мірі можна компенсувати використанням слухових апаратів.
Захворювання інших органів і систем. Вторинна глухота може виникати при церебральному атеросклерозі, гіпертонічній хворобі (при високому артеріальному тиску), цукровому діабеті, важких захворюваннях нервової системи (розсіяний склероз), пухлинах крові (лейкозах).

симптоми глухоти

Глухота може виникати гостро, протягом декількох годин і навіть хвилин – гостра глухота, або поступово, поширюватися на одне або обидва вуха.

Часто хворі не помічають, що у них проблеми зі слухом. Їм здається, що у них просто закладено вухо, вони починають голосно говорити і включати радіо і телевізор на велику гучність. Такі зміни стають помітні їх близьким.

Іноді глухота супроводжується постійним дзвоном або шумом у вухах, дзюрчанням, шипінням, гудінням, які приносить пацієнтові масу неприємних відчуттів.

При розвитку інфекційного запалення глухота виникає на тлі симптомів основного захворювання.

Діагностика та відновлення слуху

Допомога при втраті слуху повинна бути надана без зволікання. Це дає шанс на повне відновлення слуху, навіть якщо він повністю втрачається. Про це добре знають досвідчені і кваліфіковані ЛОР лікарі нашої клініки. Чим раніше пацієнт звернувся до лікаря, тим більша ймовірність що в результаті лікування слух відновиться.

Наші лікарі володіють всіма сучасними методиками лікування різних видів приглухуватості, включаючи лазерні і радіохвильові операції на зовнішньому і середньому вусі із застосуванням мікроскопа, відновлення барабанної перетинки, пошкодженої внаслідок хронічного середнього отиту або травми.

Деякі методи відновлення слуху.

Велика частина порушень зовнішнього і середнього вуха піддаються ефективному лікуванню лікарськими препаратами або шляхом хірургічного втручання.

При хронічних гнійних отитах проводяться санирующие операції на вусі.

Тімпаношунтірованіе – хірургічне лікування ексудативного середнього отиту (скупчення рідини в порожнині середнього вуха і скроневої кістки). Під контролем операційного мікроскопа під місцевим знеболенням Виконуємо розріз барабанної перетинки, в розріз встановлюється шунт. Шунт встановлюється на 1,5-2 місяці для забезпечення вентиляції середнього вуха і відтоку ексудату. Після видалення шунта розріз на барабанній перетинці заростає самостоятлельно.

Пластика барабанної перетинки (мірінгопластіка)

Перфорація барабанної перетинки, як правило, не є серйозним захворюванням, проте вона може привести до погіршення слуху і частих інфекційних запаленням вуха. Крім цього, вона навіть може стати причиною порушень почуття балансу, коли вода потрапляє у внутрішнє вухо під час прийому ванни або душу.

Закриття гострої травматичної перфорації барабанної перетинки. Невеликі механічні дефекти і прориву перетинки, як правило, затягуються самостійно, і мірінгопластіка в таких випадках не потрібно. При великому ушкодженні барабанної перетинки, виконується хірургічне закриття дефекту барабанної перетинки трансплантатом.

Тимпанопластика – хірургічна операція, яка полягає в санування порожнини середнього вуха, відновлення становища кісточок середнього вуха (оссікулопластіка) і завершується мірінгопластіка (відновлення цілісності барабанної перетинки).

Часто причини втрати слуху пов’язані з проблемами, які виникають через пошкодження внутрішнього вуха (процес старіння, шум, токсична дія ліків або травма голови). Відбувається пошкодження тонких волоскових клітин, що негативно впливає на передачу сигналів до слухового нерву. Такі випадки розглядаються як складні і часто ефективним методом відновлення слуху є установка слухового апарату.

При постійної втрати слуху рекомендується застосування слухового апарату. У разі необхідності наші лікарі направлять пацієнта до сурдолог, щоб підібрати сучасний слуховий апарат в індивідуальному порядку. Для збереження слуху та профілактики його погіршення фахівці нашої клініки дадуть профілактичні рекомендації.

Якщо ви помітив ознаки погіршення слуху- оттоларінгологам. Чим раніше виявлена ​​причина. тим легше відновити слух.

Russian