Ендоскопія і мікроскопія ЛОР органів

Ендоскопія ЛОР органів – це огляд внутрішніх органів і порожнин за допомогою ендоскопа, спеціального приладу, оснащеного відеокамерою, який вводиться в організм через природні шляхи (рот, ніс, вухо) або через невеликі проколи шкіри і передає зображення на екран монітора. Такий метод діагностики дозволяє розпізнати патологічний осередок на початковому етапі його розвитку, визначити його природу, що допомагає призначити адекватне лікування.

Ендоскопічне дослідження ЛОР органів – малотравматічнмий метод, який дозволяє не тільки діагностувати захворювання, але і проводити деякі процедури .. Як правило, ендоскопія ЛОР органів триває кілька хвилин, після чого пацієнт має можливість відразу йти додому.

Показання для проведення ендоскопії ЛОР органів
утруднене дихання;
погіршення нюху;
виділення з носа;
кровотечі з носа;
часті головні болі;
постійний шум у вухах;
затримка розвитку мови у дітей;
хропіння.

Крім того, проведення процедури необхідно при наявності таких захворювань:

ангіни;
синуситу;
риніту;
полінозу;
фарингіту;
фронтіта;
гаймориту;
запаленого гратчастоголабіринту.
Часто проведення ендоскопії призначають при збільшених аденоїдах. Вона дозволяє визначити ступінь розростання лімфоїдної тканини. Крім того, показаннями для проведення ендоскопічної ЛОР діагностики є травмування м’яких тканин обличчя, викривлення носової перегородки. Вона призначається перед проведенням оперативного втручання носоглотки, і в післяопераційний період.
При проведенні ендоскопії ЛОР органів можливо виявити:
Патологію слизової оболонки
Пухлини різного походження
Розростання аденоїдної тканини
поліпоз
Патологічні процеси гайморової пазухи
Порушення структури носоглотки.
Як проводиться ендоскопія ЛОР органів?

Ендоскопію ЛОР органів можна проводити ендоскопію дітям з 3-річного віку.

Перед процедурою проводиться знеболення носової порожнини лідокаїном. Препарат у вигляді спрею використовується для розпилення в носоглотці, гелем змазують наконечник обладнання. Після знеболювання пацієнт відчуває тимчасовий дискомфорт в формі поколювання, печіння.

Після знеболювання обережними рухами вводиться ендоскоп.

Зображення виводиться на екран. Кожна пазуха носа проглядається по черзі.

При проведенні ендоскопії немає ризику для відкриття сильної кровотечі, вона не залишає рубців, шрамів. Якщо ви приймаєте препарати, що розріджують кров, то про це необхідно попередити лікаря, щоб не спровокувати носова кровотеча.

Під час процедури необхідно перебувати в спокійному стані, не рухатися. При виникненні дискомфорту, больового відчуття потрібно повідомити лікаря, який проводить дослідження. У нашій клініці є ендоскопи, спеціалізовані для дорослих і дітей.

Протипоказання для проведення ендоскопії ЛОР органів.

Зазвичай, для проведення ендоскопічної процедури немає абсолютних протипоказань. До відносних протипоказань належать:

наявність алергічної реакції на лідокаїн та інші анестетические препарати, що використовуються для місцевого знеболювання;
схильність до носових кровотеч. Якщо пацієнт схильний до кровотеч з носа, то про це необхідно попередити лікаря. У даній ситуації виконання процедури проводиться найтоншим ендоскопом;
зайва чутливість слизової оболонки;
знижена здатність згущуватися крові;
ослабленість судин;
деякі невротичні розлади.

Для ендоскопічного дослідження дітей використовується більш тонка трубка

наслідки процедури

Зазвичай процедура проходить без будь-яких проблем або ускладнень, але іноді можуть виникнути такі реакції:

алергічна реакція на знеболюючі препарати;
дискомфорт під час проведення ендоскопії, больові відчуття в носоглотці або протягом незначного часу після неї;
утруднення ковтання, набряклість глотки;
нудота, захриплість;
кровотечі з носа;
якщо в ході процедури проводився забір тканини, то можлива поява кашлю зі згустками крові. Неприємна симптоматика пройде самостійно, через кілька днів;
запаморочення.

При проведенні ендоскопічної процедури досвідченим фахівцем подібні неприємності виникають вкрай рідко. Біль усувається анестезією. Під час введення ендоскопа хворий може відчувати незначне тиск, не надає небезпеки. Для дітей зазвичай застосовують гнучкий інструмент, який виключає травмування слизової оболонки.

Мікроскопія ЛОР органів, отоларингологічний мікроскоп.

Мікроскопія ЛОР органів – це огляд слизових оболонок під мікроскопом. Для цих цілей використовується спеціальний отоларингологічний мікроскоп. Мікроскопія дозволяє найбільш точно діагностувати атипові і уповільнені патологічні процеси середнього вуха, барабанної перетинки, зовнішнього слухового проходу, а також проводити лікувальні заходи, мікрохірургічні операції.

Эндоскопия ЛОР органов и микроскопия в ЛОР клинике Амрита.
Отоларингологический микроскоп.
Хірургія ЛОР органів. ЛОР клініка АМРИТА

Russian